Lungi, Glume si Bancuri

Mobirise Website Builder

EduCulturaGlume si Bancuri → Lungi / 1523

  • Maria pe patul de moarte, il cheama pe Ion la capatai sa-i ceara iertare pentru greselile tineretii. — Ioane, scumpul meu bărbat, iarta-ma te rog, ca te-am inselat ! — Apoi lasa tu Marie, ca nu-i bai no ! Nu te mai consuma, pastreaza-ti puterile ! — Nu Ioane, nu se poate, trebe să mă ierti numaidecat, sa nu ma duc dincolo cu pacatele astea asupra-mi ! — No bine, no, apoi dacă o ții mortis… — Ioane, afla numa ca te-am inselat cu Gheorghe-potcovarul, cu Vasile-Popa nost din sat, cu Niculai — Padurarul, cu… — Lasa dara Marie, nu te mai consuma așa de tare ca nu-i bai no ! — Nu Ioane, mai am să-ți mai marturisesc… Am fost și cu Ilie -invatatorul și cu… — No lasa Marie, nu te mai nacaji degeaba, doara de ce crezi ca te-am otravit ?

    Bancuri: , , , ,
  • Doua tipe, ies dîntr-o crasma, bete ranga. Una îi spune celeilalte: — Pe mine ma taie o pisare… — Și pe mine… — Hai sa ne pisam în cimitir! Dar cu ce ne stergem? — Eu ma sterg cu bichinii! — Eu nici bichini n-am, dar ma descurc… A două zi se întâlnesc soții celor două petrecarete. Unde au fost nevestele noastre aseara?!… Nevasta mea a venit fără bichini pe ea… — Asta nu-i nimic, sa vezi nevasta mea, avea lipita pe fund o panglica pe care scria: Nu te vom uita niciodata, fratii Popescu .

    Bancuri: , , ,
  • Ion și Maria în noaptea nuntii.. după petrecere se retrag și ei doi singurei.. Ion mai dezghetat, Maria mai neștiitoare: Ion: — Marie hai sa facem proștii! Maria: — Da nu so supara mamica ma Ioane?t Ion: — Da cum sa se supere ca de-acu ești a mea! Maria: — Bine mai Ioane.. dar sune-mi ce sa fac ca eu nu știu.. Ion: — Pai hai sa o luam incet.. baga tu mâna la mine în pantaloni și spune ce simti! Maria: — OAAAAAUUUU.. ce sa simt .. nu știu.. e ceva mic care se face mare, mare .. e și moale și se face din ce în ce mai tare.. vai Ioane! Ion: — Zi fă ca nu ma cac misto!

    Bancuri: , , , ,
  • Bulă se duce la muzeu. Când vine acasă maica-sa il întreabă: — Ce ai vazut Bulă la muzeu? — Pai ca românii i-au bătut pa unguri de s-au c***t pe ei și apoi ungurii i-au bătut pe români de s-au c***t pe ei și după aia românii i-au bătut pe unguri de s-au c***t pe ei si.. — Bine Bulă și cum s-a terminat povestea? — Pai a venit paduraru și le-a zis : — Ia carati-va de aici ca mi-ati imputit pădurea!

    Bancuri: , , ,
  • 2 furnicuțe fumeaza iarba de se fac praf.Trece elefantul pe lângă ele și le întreabă: — Ce faceți aici mai furnicuțelor? Ele se sparg de ras și îi zic elefantului: — Auzi mah elefantule pun pariu ca nu poți sa ridici frimitura asta de paine și sa ti-o pui pe cap! elefantul ia frimitura și o pune pe cap, furnicuțele se spargeau de ras — Auzi mai elefantule pun pariu ca nu poți sa calci pe frimitura asta! elefantul calca, la care furnicuțele: — Sa moara mama, catamai sandwich-ul!!

    Bancuri: , , ,
  • Mecanicul unui metrou bucurestean are parte de o zi banala până când își face intrarea în cabina un tip tuciuriu cu un pistol în mâna care comanda scurt: — La Paris! După ce-si revine din soc, vatmanul încearcă sa-i explice agresorului: — Domnule, asta-i metrou, nu avion, merge pe unde are sine. Doar nu credeti în realitate ca pot sa va duc la Paris cu metroul?? Intrusul, insa, știe una și buna: — La Paris!! Vatmanul, resemnat, anunta la microfon: — Toata lumea în vagoane, se inchid usile, urmatoarea statie: Paris, cu peronul pe partea dreapta. Pe fata agresorului infloreste un zâmbet: — Vezi? avea dreptate Ceausescu: voi puteti, ma, da’ nu vreti!

    Bancuri: , , , , , ,
  • ENTER, care era șeful tastelor de pe keyboard, a spus asa: -Ba, azi dam o petrecereee tareeee de tot ba! Dar nu-l primim pe Punct ca el e prea inganfat și mandru și nu e de noi. E seara și toate tastele s-au adunat în My Computer. La intrare erau DELETE și END, pe post de gardieni. Și când petrecerea se incinge, hop vine și Punct. -Salut baieti, cum merge? E faina petrecerea? -Da ba, e faina da` nu ai voie! -Da` cum sa n-am voie? DELETE: Vezi ca io` te bag chiar acuma` în Recicle Bin! END: Mai bine pleci până nu-ti vezi sfârșitul… Punct: Hai, bai baieti, lasati-ma sa intru ca eu nu-s Punct sunt ASTERIX da` m-am dat cu gel!

    Bancuri: , ,
  • Bulă se insoara. După o luna se duce nevasta-sa la parintii lui și se vaita ca no f..te. Acuma tacsu il cheama la el,da cum sa-i spună ca îi era rusine și il ia pe ocolite; — Mai Bulă tu nu faci și tu nimic cu nevasta-ta. — Dar nu știu cum, zise Bulă. — Vezi și tu când se duce la wc.pe unde se pise si după ce iese,bagi și tu ce-ai mai lung[na ca omu],pe unde se pise ea . A două zi suna Bulă pe tacsu la telefon — Tata vino repede, am facut cum ai zis tu și nu mai pot sa scot piciorul din wc.

    Bancuri: , , , , ,
  • Intr-un tren ce mergea de la Cluj la București, în acelas compartiment, erau o doamna mai în vârsta cu fiica ei, lângă tânăra fata statea un domn mai în vârsta, în partea opusa stateau doi tineri, un oltean și un ardelean. Tot timpul calatoriei tânărul oltean nu inceta sa facă complimente fetei. La un moment dat, trenul intra în tunel și se aude un sarut prelung și o “carpitura” de palma. După ce trenul iese din tunel fiecare se gandea: Doamna în vârsta: — Tampitul asta de bosorog a incercat să mă sarute, da’ din gresala a sarutat-o pe fiica mea și ea l-a pocnit. Domnul în vrsta: — Tampitii ăștia tinerii au incercat sa o sarute pe asta mica și au luat-o peste gura. Olteanu: — Zapacitul asta de ardelean a incercat sa sarute fata, ea a crezut ca eu am incercat sa o sarut și mi-a trasnit una. Ardeleanu: — Abia astept sa mai prind un tunel, sa mai imit odată zgomotul unui sarut și sa îi mai trag o palma olteanului asta, ca așa ma enerveza moaca lui, de numa!

    Bancuri: , , ,
  • La un spital de nebuni din Suceava (Moldova sau Bucovina)inspectie mare pentru a vedea care din pacienti se simt mai bine ptr a fi trimisi acasă. prima camera pacientul își batea un cui în cap, a două camera pacientul făcea precum un câine, în a treia camera liniste, intra doctorul , pacientul la masa linistit scria — Buna ziua ! — Buna domn doctor! — Cum te numești? — Ion domn doctor — Și ce faci acolo? — Scriu o scrisoare — Bravo, bravo ptr familie nu? — Nu domn doctor ptr mine! — Aaaaa ca și un jurnal?! așa sa te poți analiza tu pe tine , nu? — Da , da!! — Și ce scrie mai Ioane în ea — Domn doctor ești nebun , încă nu am primit-

    Bancuri: , , , , ,
  • Un fiu de inginer își întreabă tatăl ce e aia pompa! — Pai pompa este un sistem de aspiratie a lichidelor prevazut cu o valva, un rotor pe un ax, care produce un vid și astfel se aspira lichidul pentru a fi impins prîntr-un furtun în alta parte! Dar de ce ma intrebi? — Ca scrie în manual ca Cezar a intrat în Roma cu mare pompa!!!

    Bancuri: , , , , ,

Distribuie aceasta pagina!

Stirile Scurt Pe Doi