Curiozități - Stiati Ca?! - Sport-26344

EduCulturaCuriozități - Stiati Ca?!StiațiCă: Clasificare: Tematică:

death

Cele mai multe cartonase galbene la campionatul mondial au fost ridicate de catre arbitrul rus Valentin Ivanov, în timpul meciului dintre Portugalia și Olanda, disputat în Germania acum patru ani

In aceasi categorie: Curiozități - Stiati Ca?! - Sport

• book

Sport-19834

In timpul Jocurilor Olimpice din 1912 de la Stockholm, un alergator japonez din proba de maraton a hotarat sa faca o scurta pauza, dupa ce parcursese deja 30 km (...)

Curiozități - Stiati Ca?!: Sport
  • Image

Sport-24349

Charlton a reusit cea mai spectaculoasa rasturnare de scor, într-o partida disputata în 1957, cu 30 de minute pana la final, Charlton era condusa cu 5-1 de formatia Huddersfield Town (...)

• hourglass

Sport-30251

La Campionatul Mondial de Fotbal din Suedia (1958) au aparut manusile pentru portari, iar primul care le-a folosit a fost sovieticul Lev Iasin (...)

• book

Sport-21139

La Campionatul Mondial de Fotbal din Franta (1998) s-a dat cifra record de cartonase rosii: 22 (...)