Curiozități - Stiati Ca?! - Sport-25929

EduCulturaCuriozități - Stiati Ca?!StiațiCă: Clasificare: Tematică:

photo

Golul lui David Silva, din minutul 14 de la europeanul din 2012, a fost cel mai rapid marcat într-o finala de Euro din 1980 incoace. Acum 32 de ani, Horst Hrubesch deschidea scorul pentru Germania în minutul 10 al ultimului act cu Belgia (2-1).

In aceasi categorie: Curiozități - Stiati Ca?! - Sport

• girls

Sport-22232

In vara anului 1980 cu prilejul Jocurilor Olimpice organizatorilor le lipsea o echipa feminina de hochei pe iarba (...)

Curiozități - Stiati Ca?!: Natură, Sport, Țări
  • drops

Sport-30968

Chilian Carlos Caszely a fost primul fotbalist din istoria Campionatului Mondial care a incasat direct cartonasul rosu (...)

Curiozități - Stiati Ca?!: Sport
  • fog

Sport-23497

Aston Villa este prima echipa de fotbal care a marcat 1000 de goluri în campionatul englez de fotbal (...)

• woman

Sport-21513

La Campionatul Mondial de Fotbal din SUA (1994) a aparut numele fotbalistilor pe tricouri (...)

• wormhole

Sport-22988

Odata cu europeanul din 2012 Juan Mata și Fernando Torres devin unii dintre putinii jucatori care cistiga Campionatul European și Liga Campionilor în acelasi an (...)

• ngc 2818

Sport-16419

La Campionatul Mondial de Fotbal din Franta (1998) Croatia a surprins ocupand locul trei la prima participare a sa ca tara independenta (...)

Curiozități - Stiati Ca?!: Sport, Țări