EduCulturaCuriozități - Stiati Ca?!StiațiCă: Clasificare: Tematică:

In aceasi categorie: Curiozități - Stiati Ca?! - Sport

Peste 40 de milioane de mingi de fotbal sunt vandute în lume în fiecare zi (...)

Curiozități - Stiati Ca?!: Sport
  • photo

Sport-25929

Golul lui David Silva, din minutul 14 de la europeanul din 2012, a fost cel mai rapid marcat într-o finala de Euro din 1980 incoace. Acum 32 de ani, Horst Hrubesch deschidea scorul pentru Germania în minutul 10 al ultimului act cu Belgia (2-1). (...)

• wallpaper

Sport-18379

Yang Changpeng este cel mai inalt jucator din istoria fotbalului. Chinezul are 2.05 m și este atacant la echipa de prima liga chineza Chengdu Blades. Pe locul 2 în topul all time este un jucator din Liga 1. Sarbul Markovic are 2.04 m și este fundasul titular al revelatiei Gaz Metan Medias. Are 3 goluri […] (...)

• woman

Sport-28082

Singurul portar care a marcat un hat-trick într-o partida oficiala este Luis Chilavert (...)

• sunset

Sport-22713

In anul 1840 inotul a fost introdus în institutiile de invatamant (...)

• colorful abstract background

Sport-18401

Stadionul din Timisoara s-a aflat a doua oara în fata unei finale de Cupa Romaniei (...)